2014 m. rugsėjo 2 d., antradienis

Sandra Brown, Lori Armstrong, Jeff Abbott ir t.t... "Mirusiems nėra ramybės"


Anotacija. 

Dvidešimt šeši autoriai – viena kvapą gniaužianti istorija! Detektyvinė istorija apie kerštą, godulį ir meilę, sukurta dvidešimt šešių geriausių JAV pasakotojų. Kiekvienas iš šių itin populiarių rašytojų atskiru skyriumi prisideda prie istorijos kūrimo. Įtampa be paliovos auga, kol pasiekia netikėtą pribloškiantį finalą.

   Įvairiomis machinacijomis ir palaidu elgesiu garsėjančio San Fransisko meno muziejaus kuratoriaus Kristoferio Tomo kūnas randamas... vieno Berlyno muziejaus eksponate – viduramžius menančiame kankinimo įrankyje, vadinamame geležine mergele. Įtarimai pirmiausia krinta ant jo žmonos Rozmerės. Tyrimo metu tarsi randama įtarimus patvirtinančių įkalčių, moteris pripažįstama kalta ir jai įvykdoma mirties bausmė.

    Tačiau bylą tyrusio detektyvo Džono Nano neapleidžia nuojauta, kad moteris buvo apkaltinta neteisingai. Nuogąstavimus dar labiau sustiprina atminimo vakaras, kuris Rozmerės valia surengiamas praėjus dešimčiai metų po jos mirties ir į kurį sukviečiami visi, dalyvavę vakarėlyje Kristoferio dingimo išvakarėse.
    Džonui Nanui aiškėja, kad Kristoferio ir Rozmerės šeimą buvo apraizgęs apgaulių ir išdavysčių tinklas, ir nusikaltimą galėjo įvykdyti daugybė žmonių...
Padedamas Rozmerės draugo, Džonas Nanas tikrina kiekvieną įtariamąjį ir nenumaldomai artėja prie tiesos... Tačiau kai kas yra pasiryžęs viskam, kad praeitį užtildytų amžiams...

Knygos autoriai:
Jeff Abbott, Lori Armstrong, Sandra Brown, Thomas Cook, Jeffery Deaver, Diana Gabaldon, Tess Gerritsen, Andrew F. Gulli, Peter James, J. A. Jance, Faye Kellerman, Raymond Khoury, John Lescroart, Jeff Lindsay, Gayle Lynds, Philip Margolin, Alexander McCall Smith, Michael Palmer, T. Jefferson Parker, Matthew Pearl, Kathy Reichs, Marcus Sakey, Jonathan Santlofer, Lisa Scottoline, R. L. Stine, Marcia Talley


Puslapių skaičius: 264
Leidykla: Alma littera, 2013
Perskaityta: 2014 08 23
Knyga: iš bibliotekos.


    Neslėpsiu fakto, kad knyga susidomėjau dėl tokio įspūdingo autorių skaičiaus (ir dar kokių autorių!), nors tikrai žinojau ne visus. O pamačius, jog vienas iš autorių T. Gerritsen, niekaip negalėjau atsispirti.
   Siužetas tikrai įdomus, nenuspėjamas (nors artėjant į pabaigą jau buvo galima nujausti kuo viskas baigsis). Tačiau negalėčiau sakyti jog knyga man labai patiko, gal tų autorių kiek per daug? Kartais skaitydama pasijusdavau tarsi stebėčiau žaidimą "Pasaka po vieną žodį", šiuo atveju po vieną skyrių. Viename skyriuje autorius kalba pirmuoju asmeniu, kitame trečiuoju, paskui vėl peršokama - įterpiami dienoraščio lapai, tyrimo ataskaitos. Kiek per daug painiavos, lyg keli žmonės kalbėtų vienu metu, o finale - girdėti tik padriki žodžiai. Esmė kaip ir aiški, bet detalės kiek išsimėtę. Gal ir nereikia stebėtis, nes juk tiek autoritetingų kūrėjų, tiek išskirtinių asmenybių, juk nenugesinsi savito rašymo stiliaus, savo asmenybės švytėjimo.
   Ar pasiteisino knyga? Manau taip, ypač kai buvo išleista tokiam garbingam tikslui.

Vertinimas 4-/5

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą