2013 m. lapkričio 23 d., šeštadienis

Jean-Paul Sartre "Siena"


   Anotacija. Jeanas Paul Sartre'as (1905-1980) – įžymus XX amžiaus prancūzų mąstytojas ir rašytojas, vienas iš egzistencializmo filosofijos pagrindėjų. Kūrybinio kelio pradžioje skaitytojų dėmesį jis patraukė taupia, žmogaus būties pagrindus apmąstančia proza, kurioje išryškėjo pagrindinės vėlesnių jo filosofinių veikalų temos. Garsiajame novelių rinkinyje „Siena“ (1939) Sartre'as apmąsto žmogaus laisvo pasirinkimo ir akistatos su mirtimi problemas.
  
   Sugrįžusi iš atostogų gyvenau nostalgija ir lengva melancholija, būtent dėl to šią knygą ir pasirinkau - norėjosi susigrąžinti nors dalelę Paryžiaus.. Ir šis sprendimas tikrai buvo teisingas.
   Visose novelėse lyg lengvą kvepalų aromatą jutau prancūzišką subtilumą, tiesa, ne visos jos man patiko. Bet kaip labiausiai patikusias galiu išskirti "Siena" - dėl temos, dėl nagrinėjamo gyvenimo trapumo ir to suvokimo: ką išgyvena žmogus, skaičiuojantis paskutines gyvenimo sekundes ir aišku dėl netikėtos pabaigos; "Intymumas" - dėl moters minčių, abejotinų sprendimų pateikimo. Mano nuomone novelė gerai atspindi daugumai žinomą tiesą - moterys pačios nežino ko nori. 
   Paskutinė - "Viršininko vaikystė" man visiškai nepatiko, buvo nuobodu, neužkabino. Netekusi kantrybės porą lapų ir praverčiau.
   Apibendrinant - Sartre dar skaitysiu. Kodėl? Nes man patinka egzistencializmo tema ir tai kaip ją nagrinėja šis autorius.

Vertinimas 5-/5

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą